Statek Bernard na Facebooku
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Masopust - oslavy jídla

Masopust - oslavy jídlaDatum konání:
7.2.2015

7.2. (sobota) od 11 hod.

V 11 hodin vyjde od zámečku v Královském Poříčí průvod masek na Statek Bernard, nebude chybět stylové občerstvení a volba krále masopustu (také Vy se zúčastněte soutěže se svou maskou)! Přijďte nasát nezaměnitelnou atmosféru tradičních masopustních rejů, čeká Vás kulturní program - muzika, divadlo, vystoupení dětí z místní Mateřské školy, tentokrát na téma tradičních řemesel. Jste zváni na jedinečné zabíjačkové hody! Starobylý masopustní jarmark, který pojímáme jako velkou oslavu jídla, bude nabízet vybrané uzeniny, sýry, perníky, pražené oříšky, trdelníky a spoustu dalších dobrot! A jelikož Valentýn - svátek zamilovaných už je za dveřmi, nezapomeňte u našich řemeslníků nakupovat ručně vyráběné dárečky pro své blízké!

Na akci dobrovolné vstupné! Možnost zakoupení vstupenky na zabijačkový raut, kde můžete sníst, co hrdlo ráčí. Cena 160,- za osobu. Hradí se pouze nápoje.

Program:

11:00 – zahájení Masopustu a maškarního průvodu, vycházíme od zámečku v Královském Poříčí na Statek Bernard, volba krále Masopustu, drobné občerstvení

11:30 – vystoupení dětí z Mateřské školy v Královském Poříčí (představení o lidových řemeslech Ten umí to a ten zas tohle)

12:00 – Karlovarská dechová čtyřka

12:30 – blok dětských soutěží pod vedením Kulturního sdružení Drahušky Opletalové

13:00 – Karlovarská dechová čtyřka

13:30 – vystoupení karlovarského divadélka Pimprle s pohádkou Pejskovy narozeniny

14:00 – vystoupení Pátrací četnické stanice Habartov

14:15 – Karlovarská dechová čtyřka

14:45 – pohřbívání basy, slavnostní zakončení Masopustu

15:00 – rozloučení 

Fotogalerie z předešlých Masopustů:

Masopust 2014 I náš maskot Kapík se loni Masopustu zůčastnil Všichni se dobře bavili
Masopustní průvod - směr statek Ukázka plnění jitrnic Bude hastrmanka ochotně pózovat i letos?
Dobroty, kam až oko dohlédne Šmoulí páreček zabodoval Zabijačkový raut bude k dispozici i letos
Děti v maskách při jízdě v kočáře Koho starosta vyhlásí letos jako krále masopustu? Četníci ze stanice Habersbirk budou hledat paš i letos

Napsali o nás
L.Slavíková
Dobrý den přeje L.Slavíková a děti :-). Posíláme veliké poděkování ze srpnového pobytu u Vás. Děti stále vzpomínají na výlety po okolí a statek samotný:-) s milými lidmi a úžasným prostředím :-). Děkujemeze srdíčka panu Vedoucímu Karlovi a posíláme pár foto pro zasmání a veselý den :-). s láskou zdraví L.S.

Jihočeši - písečáci
.....nečekal jsem, že uprostřed důlních hrůz,najdeme takovou oázu poklidu. Posílám pár fotek z našeho pobytu u Vás a děkujeme za přístřeší v romantickém prostředí .....

Ondra Štos
Rád bych vyjádřil svoji maximální spokojenost s ubytováním na statku Bernard. Obýval jsem pokoj číslo 1. Jeho vybavení přesně vyhovovalo mým potřebám, pokoj byl čistý a pohodlný. Ve srovnání s konkurencí na Sokolovsku poskytujete za příznivou cenu pohodlnou nevrzající postel, horkou vodu bezprostředně po otočení kvalitní vodovodní páky, dostatečně velký nevrzající sprchový kout, topení po otočení ventilu, dostatek odkládacího prostoru, parkoviště zdarma, možnost přikoupení snídaně (než automatický švédský stůl),… na hotelech spím velmi často, takže mi věřte, toto není bohužel samozřejmostí. Pro další mé návštěvy Vašeho kraje budete vždy mnou upřednostňovaným i doporučovaným hotelem. Děkuji Vám i personálu za připravení nečekaného zážitku, který by měl být standardem, reprezentujícím ubytovací služby po celé republice. Ať se Vám i nadále daří, držím pěsti.
Napsali o nás
Školní balíček

Byl to opravdu nezapomenutelný den. Výlet všem rozhodně doporučujeme, rádi na něj budeme vzpomínat a těšíme se, že si příště vybereme jiný "školní balíček", kde nás čekají další skvělé možnosti, které statek Bernard v Královském Poříčí nabízí.
žáci Základní školy Sokolov, Křižíkova 1916 ( osmička)
Básnička od dětí Výlet na Bernard

Napsali o nás
Svatební recenze

Dobrý den,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za úžasnou svatební hostinu. Jídlo i dekorace byly perfektní a personál úžasný! Vůbec jsme netušili co se všechno a v jakém sledu má odehrávat a slečna, která nás obsluhovala byla naprosto profesionální a vstřícná a decentně nám napovídala co a jak... Všude budeme jen a jen chválit.

Děkujeme
Dominika a Pavel Staškovi


Chtěli jsme moc poděkovat za krásnou svatbu, moc hezky se o nás všichni starali, byli milí, ochotní, prostory byly nádherné, budeme na Vás pět chválu, kudy budeme chodit. A pochopitelně děkujeme za svatební pokoj, bylo to fakt úžasný. Ještě jednou velký dík.

Lenka a Martin

Napsali o nás
Prodloužený víkend
Na Statku Bernard jsme s manželem prožili krásný prodloužený víkend. Absolvovali jsme kurzy řemesel a navštívili řemeslné obchody. Moc se nám u Vás líbilo, jídlo i ubytování bylo na vysoké úrovni. Rádi k Vám pošleme naše známé a určitě se k Vám za čas zase vrátíme. Děkujeme. Drahomíra Urbanová

Přejít do e-shopu
Was Andere über uns sagen
Pobytové balíčky

Einen guten Tag wünscht L. Slavíková mit Kindern :-) Ein großes Dankeschön für den August-Aufenthalt bei Ihnen! Die Kinder denken noch immer zurück an die Wanderungen in der Umgebung und an den Gutshof :-) mit den netten Leuten und der tollen Atmosphäre :-). Aus ganzem Herzen dan-ken wir Herrn Hausmeister Karl und senden ein paar Fotos zum Schmunzeln und für gute Laune :-). Mit Liebe, Ihre L. S.

Was Andere über uns sagen
Prodloužený víkend

Auf dem Gutshof Bernard haben wir mit meinem Mann ein wunderschönes verlängertes Wochenende verbracht. Wir haben Handwerkskurse absolviert und die Handwerkerläden besucht. Uns hat es bei Ihnen sehr gefallen, das Essen und die Unterkunft waren auf hohem Niveau. Gerne werden wir Sie unseren Bekannten empfehlen und kommen bei Ihnen bestimmt mal wieder vorbei. Vielen Dank, Drahomíra Urbanová

Přejít do e-shopu