------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Novinky > Replika truhly z Těšovické tvrze

Replika truhly z Těšovické tvrzeDatum konání:
23.12.2013

K tradicím a ruční řemeslné práci se stále více vracejí lidé v našem regionu. Svědčí o tom snaha truhlářů ze statku nastartovat výrobu, při které se nechávají inspirovat starožitným nábytkem ze selských stavení ze západních Čech. Pouštějí se například do zhotovování věrných replik starých truhel a šperkovnic. Stejně jako posloužily našim předkům, tak i dnes se mohou stát vhodnou a užitečnou součástí moderních domácností.   

„V dílně se zaměřujeme na poctivou truhlařinu a práci s masivem. Kromě renovací starých skříní po babičce se specializujeme také na výrobu replik nábytku, který lidé objeví třeba na půdě a přemýšlejí, jak ho dál využít. Starý kus si nechají a ten nový někomu věnují jako dárek,“ vysvětlil specifické zaměření truhlářské dílny Miroslav Makovička, jednatel statku Bernard v Královském Poříčí. Předlohou pro nově zhotovovaný nábytek je truhla původem z Těšovické tvrze u Sokolova. „Jedná se typ, který se dříve vyráběl na Chebsku a má tedy svoji regionální autentičnost. Nové repliky děláme ve dvou variantách. Zákazník si může koupit přírodní nemořenou nebo lakovanou ve tmavším odstínu,“ představil Makovička část sortimentu truhlárny na Bernardu. 

Truhly k dostání na našem e-shopu.