------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Uprostřed krajiny povrchových dolů a hnědého uhlí najdete idylickou oázu klidu, místo jako z pohádky – Statek Bernard. Pojďte si k nám připomenout, jak se kdysi na statku žilo, jaká se chovala zvířata a jak se dařilo tradičnímu řemeslu.

Při vstupu na Statek vás přivítá malebné nádvoří. Potůčky s mlýnky, rybníčky s rybkami, nejrůznější druhy okrasných květin a samozřejmě bylinky jen dokreslují starosvětský ráz celého komplexu.

A pokud hledáte chytrou zábavu pro celou rodinu nebo pro celou školní třídu, jste tu správně!

Zveme k návštěvě interaktivního Fotomuzea řemesel- chcete poznat život našich předků a dobře se u toho bavit? Nabízíme Vám prohlídku moderně a hravě pojatého Fotomuzea řemesel. Společně s průvodcem navštívíte zemědělskou expozici, dozvíte se, jak se zpracovávalo mléko, obilí nebo mouka, jak probíhala zabíjačka anebo si zkusíte sami obilí pomocí cepu vymlátit. Obdivovat můžete také sbírku historických kočárů, včetně panských barokních saní a nablýskané viktorky. A u toho všeho se fotografujete! Pomocí našich fotokulis, rekvizit a komiksových bublin vytvoříte ta nejvtipnější selfíčka pro své přátele.

S dětmi se zabavíte v Herničce Kostičce - vstupte do království volné zábavy, kostiček a tvůrčího hraní. Stavějte si, soutěžte, bavte se nebo si jen užijte klidovou relaxační zónu. V naší herně najdou chytrou zábavu všechny věkové kategorie, zkušení i začínající stavaři.

zookoutku na Statku Bernard si návštěvníci mohou prohlédnout několik domácích zvířat – chováme zde ovce, kozy, prase, králíky, slepice, oslíky, husy a také morče

Zábava a poučení pokračuje v našich řemeslných dílničkách - vyrobte si vlastnoručně mýdlo nebo vonnou svíci, vyražte si minci, staňte se na chvíli mistrem truhlářem, navštivte Institut RM – masážní a relaxační studio, grafickou dílnu.

Po nasbíraných zážitcích a vědomostech u nás najdete i prostor k odpočinku a relaxování. Restaurace Statku Bernard je vyhledávaným cílem návštěvníků hlavně díky vyhlášené, ryze české kuchyni. Máme zde také stylovou kavárnu s domácí pekárničkou.

Po dni plném aktivity můžete načerpat sílu v pohodlném penzionu Statku Bernard. Hojně využívané ubytovací zařízení láká vysokým standardem služeb i skvělou výchozí pozicí pro výlety do turisticky atraktivního okolí.

Statek Bernard je místo, kde smysluplně strávíte svůj volný čas. Místo, kde si aktivně odpočine celá rodina. Místo, kam se budete vždy rádi vracet. Přijeďte se přesvědčit!

Historie Statku Bernard

Zprvu byly zemědělské pozemky těžebního podniku Britannia k obhospodařování pronajímány, ale po první světové válce se společnost chopila aktivně záměru vlastního zásobování potravinami.

Zemědělské hospodaření společnosti se soustřeďovalo do hospodářského dvora, který byl zajímavě vybudován v tradičním chebském stylu hrázděných staveb v sousedství zrušeného dolu Bernard roku 1922.

Stavebně sevřený komplex budov zahrnoval kromě obytných a správních objektů ještě stáje pro koně a dobytek, kůlny na stroje a nářadí, stodoly, mlékárnu a kurníky. Vedle statku stojící stodola je o 15 let starší než samotný statek, pochází z roku 1907.

historicka fotografie