Statek Bernard na Facebooku
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Tiskové zprávy a realizované projekty

Tiskové zprávy

Tisková zpráva - 01 2015 Nejoblíbenejší restaurace v Karlovarském kraji

Tisková zpráva - 09 2014 Návštěvnost statku stále roste

Tisková zpráva - 09 2014 Fotografie z říše zvířat a hmyzu

Tisková zpráva - 08 2014 Vědomostní soutěž se starým Bernardem a Kapíkem

Tisková zpráva - 03 2014 Jiří Hájíček vyprávěl studentům o zmizelých vesnicích

Tisková zpráva - 03 2014 Letní kulturní akce

Tisková zpráva - 02 2014 Víkend s Kapíkem

Tisková zpráva - 01 2014 Podnikatelské inkubátory

Tisková zpráva - 01 2014 Svatby na statku

Tisková zpráva - 11 2013 Vánoční trhy 2013

Realizované dotační projekty na Statku Bernard


Ekoučebna

logo Karlovarského kraje

Na statku Bernard vznikla v rámci projektu „Rozšíření ekoaktivit na statku Bernard“ nová ekoučebna, zaměřená zejména na poznávání tuzemských obilnin, koření, semínek a na poznávání nejtypičtějších druhů stromů rostoucích v našem kraji.

více...


Tradičními řemesly k podpoře vzdělávání technických oborů

logo OPVK

Na Statku Bernard probíhá vzdělávací projekt, který bude v červnu ukončen dnem otevřených dveří. Projekt je realizován ve spolupráci se Základní školou Královské Poříčí. Každé úterní odpoledne se děti seznamují se zpracováním textilu, keramiky a kovů.

více...


Řemeslo má zlaté dno

řemeslo má zlaté dno

Chcete si zdarma vyzkoušet jestli máte zlaté české ručičky jako naši předkové? Stačí si vybrat řemeslo, které Vás zajímá, termín ve kterém se kurz koná a přihlásit se. Budete překvapeni, kolik zajímavého se dozvíte a naučíte.


Předmětem tohoto projektu spolupráce je vytvoření takových podmínek, které zájemcům pomohou objevit cestu k tradičním lidovým řemeslům a zručnostem.

více...


Podpora a rozvoj řemeslných dovedností žáků základních škol

logo OPKV

Od února 2012 je na Statku Bernard realizován projekt reg.č. CZ.1.07/1.1.18/01.0016 z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je realizován v partnerské spolupráci se základními školami v Královském Poříčí, Březové a Lomnici.

více...


Kurz specifické cizojazyčné komunikace pro trhovce a řemeslníky

Logo - Evropa investuje do vekovských oblastí

Od října 2012 se na Statku Bernard realizuje projekt s výukou německého a ruského jazyka pro trhovce a řemeslníky z celé MAS Sokolovsko.

více...


Rozvoj tradičních řemesel na Statku Bernard v Královském Poříčí

Logo - Evropa investuje do vekovských oblastí

V roce 2013 se na Statku Bernard realizoval projekt rozvoje tradičních řemesel, v rámci kterého se pořídilo vybavení pro dílnu apatyky a vitráží a uměleckého sklářství a dovybavily se dílny keramiky a kovárna.

více...

Napsali o nás
L.Slavíková
Dobrý den přeje L.Slavíková a děti :-). Posíláme veliké poděkování ze srpnového pobytu u Vás. Děti stále vzpomínají na výlety po okolí a statek samotný:-) s milými lidmi a úžasným prostředím :-). Děkujemeze srdíčka panu Vedoucímu Karlovi a posíláme pár foto pro zasmání a veselý den :-). s láskou zdraví L.S.

Jihočeši - písečáci
.....nečekal jsem, že uprostřed důlních hrůz,najdeme takovou oázu poklidu. Posílám pár fotek z našeho pobytu u Vás a děkujeme za přístřeší v romantickém prostředí .....

Ondra Štos
Rád bych vyjádřil svoji maximální spokojenost s ubytováním na statku Bernard. Obýval jsem pokoj číslo 1. Jeho vybavení přesně vyhovovalo mým potřebám, pokoj byl čistý a pohodlný. Ve srovnání s konkurencí na Sokolovsku poskytujete za příznivou cenu pohodlnou nevrzající postel, horkou vodu bezprostředně po otočení kvalitní vodovodní páky, dostatečně velký nevrzající sprchový kout, topení po otočení ventilu, dostatek odkládacího prostoru, parkoviště zdarma, možnost přikoupení snídaně (než automatický švédský stůl),… na hotelech spím velmi často, takže mi věřte, toto není bohužel samozřejmostí. Pro další mé návštěvy Vašeho kraje budete vždy mnou upřednostňovaným i doporučovaným hotelem. Děkuji Vám i personálu za připravení nečekaného zážitku, který by měl být standardem, reprezentujícím ubytovací služby po celé republice. Ať se Vám i nadále daří, držím pěsti.
Napsali o nás
Školní balíček

Byl to opravdu nezapomenutelný den. Výlet všem rozhodně doporučujeme, rádi na něj budeme vzpomínat a těšíme se, že si příště vybereme jiný "školní balíček", kde nás čekají další skvělé možnosti, které statek Bernard v Královském Poříčí nabízí.
žáci Základní školy Sokolov, Křižíkova 1916 ( osmička)
Básnička od dětí Výlet na Bernard

Napsali o nás
Svatební recenze

Dobrý den,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za úžasnou svatební hostinu. Jídlo i dekorace byly perfektní a personál úžasný! Vůbec jsme netušili co se všechno a v jakém sledu má odehrávat a slečna, která nás obsluhovala byla naprosto profesionální a vstřícná a decentně nám napovídala co a jak... Všude budeme jen a jen chválit.

Děkujeme
Dominika a Pavel Staškovi


Chtěli jsme moc poděkovat za krásnou svatbu, moc hezky se o nás všichni starali, byli milí, ochotní, prostory byly nádherné, budeme na Vás pět chválu, kudy budeme chodit. A pochopitelně děkujeme za svatební pokoj, bylo to fakt úžasný. Ještě jednou velký dík.

Lenka a Martin

Napsali o nás
Prodloužený víkend
Na Statku Bernard jsme s manželem prožili krásný prodloužený víkend. Absolvovali jsme kurzy řemesel a navštívili řemeslné obchody. Moc se nám u Vás líbilo, jídlo i ubytování bylo na vysoké úrovni. Rádi k Vám pošleme naše známé a určitě se k Vám za čas zase vrátíme. Děkujeme. Drahomíra Urbanová

Přejít do e-shopu
Was Andere über uns sagen
Pobytové balíčky

Einen guten Tag wünscht L. Slavíková mit Kindern :-) Ein großes Dankeschön für den August-Aufenthalt bei Ihnen! Die Kinder denken noch immer zurück an die Wanderungen in der Umgebung und an den Gutshof :-) mit den netten Leuten und der tollen Atmosphäre :-). Aus ganzem Herzen dan-ken wir Herrn Hausmeister Karl und senden ein paar Fotos zum Schmunzeln und für gute Laune :-). Mit Liebe, Ihre L. S.

Was Andere über uns sagen
Prodloužený víkend

Auf dem Gutshof Bernard haben wir mit meinem Mann ein wunderschönes verlängertes Wochenende verbracht. Wir haben Handwerkskurse absolviert und die Handwerkerläden besucht. Uns hat es bei Ihnen sehr gefallen, das Essen und die Unterkunft waren auf hohem Niveau. Gerne werden wir Sie unseren Bekannten empfehlen und kommen bei Ihnen bestimmt mal wieder vorbei. Vielen Dank, Drahomíra Urbanová

Přejít do e-shopu