Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Školní exkurze > Exkurze ZŠ 2. stupeň

Exkurze ZŠ 2. stupeň

Základní škola - 2. stupeň

Aktivita Varianta Cena/žák Čas Ano/Ne
Uvítání na Statku Bernard Na Statku vás pěkně přivítáme a vysvětlíme vám, kde se nacházíte, jakým typem stavby je statek a jaký byl jeho účel. Pozdravit vás přijde také náš veselý maskot Kapík. (Tato položka je povinná.) 15 Kč 5 min
Fotomuzeum řemesel - návštěvnický okruh Chcete poznat život našich předků a dobře se u toho bavit? Nabízíme Vám prohlídku moderně a hravě pojatého Fotomuzea řemesel. Společně s průvodcem navštívíte zemědělskou expozici, dozvíte se, jak se zpracovávalo mléko, obilí nebo mouka, jak probíhala zabíjačka, anebo si zkusíte sami obilí pomocí cepu vymlátit. Obdivovat můžete také sbírku historických kočárů, včetně panských barokních saní a nablýskané viktorky. A u toho všeho se fotografujete! Pomocí našich fotokulis, rekvizit a komiksových bublin vytvoříte ta nejvtipnější selfíčka pro své přátele. 60 Kč 40 min
Kurz v řemeslné dílně Vyberte si rychlokurz libovolného řemesla. Žáci si vyzkoušejí základní postupy a vlastnoručně vyrobený suvenýr si odnesou domů. Na výběr nabízíme:
- Výroba a dekorování vonných svíček – výběr tvarů: srdce, auto, beruška, pyramida, plovoucí svíce (min. 8 dětí, max. 20 dětí)
- Výroba voňavých barevných mýdel s bylinkami a perlami - výběr tvarů: květy, hvězdy, srdíčka (min. 8 dětí, max. 20 dětí)
- Výroba vonné koupelové soli s bylinkami - výběr vůní, barev a bylinek (min. 8 dětí, max. 20 dětí)
- Dílna designu - potisk tašky (min. 5 dětí, max. 8 dětí)
- Truhlárna - výroba ptačího krmítka (min. 5 dětí, max. 10 dětí)
- Malý cukrář – v kavárně V Caffe na Statku Bernard zasvětíme děti do tajů cukrářské výroby - pod vedením zkušené cukrářky si z domácího těsta vyrobí sušenky s vybraným motivem (např. auto, ovečka, jednorožec apod.). V pravé peci se pak sušenky upečou dozlatova a na závěr si je zabalí do dárkového balení pro své nejbližší (počet dětí 6)
- Malý letecký modelář – vzhůru do oblak přímo ze Statku Bernard – děti se v naší modelářské dílně nejdříve dozvědí, čím to vlastně je, že letadlo léta, jak se ovládá a následně si pod vedením zkušeného modeláře samy model letadélka slepí (počet dětí není omezen)
- Malý 3D tiskař - práce rukama se od statkářských dob proměnila, my vám ukážeme, jak může rukodělná tvorba vypadat dnes - seznámíme se s historií 3D tisku, s jeho druhy, se samotnou tiskárnou a chybět nebude praktická ukázka tisku(počet dětí není omezen)
(Seznam Vámi vybraných dílen napište do poznámky v poptávkovém formuláři)
140 Kč 45 min
Pečení chlebových placek s výkladem
(Malý pekař)
Jak se naši předkové na statku stravovali? S oblibou si připravovali např. chlebové placky. U naší dobové pece se děti dozvědí, jak to celé probíhalo, a samy si přípravu a pečení placky vyzkoušejí. To vše samozřejmě pod dohledem a s poučeným komentářem. 60 Kč 40 min
Občerstvení Dětské menu - dětské menu v restauraci (nealko nápoj, polévka, hotovka). 140 Kč 40 min
Svačinový balíček (džusík, jablko, sušenka). 40 Kč 15 min
Malý divadelník Divadlem se lidé bavili už od pradávna – na zámku, na statku nebo v chaloupce. Vstupte do naší Herničky Kostičky a užijte si hodinu s divadélkem Šup Lup. Budete se nejen koukat, ale také sami tvořit, vymýšlet nebo předvádět. Lekce dramatické výchovy hravou a nenásilnou formou (min. 15 dětí) 145 Kč 60 min
Ražba mincí Vlastnoruční ražbou vytvoříte minci, kterou si odnesete na památku. Výběr z více motivů
(min. 10 - 20 dětí, maximální počet dětí je bez omezení, zvyšuje se pouze časová náročnost)
45 Kč 15 min
Hernička kostička (Malý stavitel) a Interaktivní skautská výstava Probuďte v našem království kostiček vlastní kreativitu! Vymýšlejte, tvořte, hrajte si. Všichni zkušení i začínající stavaři se s námi můžou vydat na cestu vlastní fantazií, až už máte raději široký vesmír nebo školu čar a kouzel v Bradavicích. Světoznámá stavebnice lego a spousta další zábavy tu čeká jen na vás!
Interaktivní skautská výstava aneb Skautem na vlastní kůži! Jak vypadá skautský tábor? Co dělají skauti na schůzkách a výpravách? A čím je vlastně skauting odlišný od jiných kroužků? Tradiční i neotřelé aktivity pro malé i velké, od uzlování přes houpavou kánoi až po tajuplný noční les s plápolajícím ohněm.
100 Kč 60 min

Cena

Cena za jednoho žáka: 0
Celková cena: 0
Čas prohlídky: -

Poptávka