------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Školní exkurze > Exkurze ZŠ 2. stupeň

Exkurze ZŠ 2. stupeň

Základní škola - 2. stupeň

Aktivita Varianta Cena/žák Čas Ano/Ne
Uvítání na Statku Bernard Na Statku vás pěkně přivítáme a vysvětlíme vám, kde se nacházíte, jakým typem stavby je statek a jaký byl jeho účel. Pozdravit vás přijde také náš veselý maskot Kapík. (Tato položka je povinná.) 15 Kč 5 min
Fotomuzeum řemesel - návštěvnický okruh Chcete poznat život našich předků a dobře se u toho bavit? Nabízíme Vám prohlídku moderně a hravě pojatého Fotomuzea řemesel. Společně s průvodcem navštívíte zemědělskou expozici, dozvíte se, jak se zpracovávalo mléko, obilí nebo mouka, jak probíhala zabíjačka, anebo si zkusíte sami obilí pomocí cepu vymlátit. Obdivovat můžete také sbírku historických kočárů, včetně panských barokních saní a nablýskané viktorky. A u toho všeho se fotografujete! Pomocí našich fotokulis, rekvizit a komiksových bublin vytvoříte ta nejvtipnější selfíčka pro své přátele. 60 Kč 40 min
Kurz výroby svící, mýdel a solí Vyberte si z našich zajímavých a interaktivní kurzů výroby svící, mýdel a solí, které jsou vhodné i v rámci polytechnické výuky pro všechny děti ZŠ a MŠ. Děti si vyzkouší vlastnoruční výrobu, získají teoretické znalosti i praktické zkušenosti a příjemný zážitek z celého výrobního procesu. Vlastnoručně zhotovený výrobek si dárkově zabalí a odnesou domů. Při výrobě budou děti vedené ověřenými odborníky.
- Výroba a dekorování vonných svíček – výběr tvarů: srdce, auta, beruška, brouček, pyramida, plovoucí svíce (min. 12 dětí, max. 20 dětí)
- Výroba voňavých barevných mýdel s bylinkami a perlami - výběr tvarů: květy, hvězdy, srdíčka (min. 12 dětí, max. 20 dětí)
- Výroba vonné koupelové soli s bylinkami - výběr vůní, barev a bylinek (min. 12 dětí, max. 20 dětí)
159 Kč 45 min
Kurz v řemeslné dílně Vyberte si rychlokurz libovolného řemesla. Žáci si vyzkoušejí základní postupy a vlastnoručně vyrobený suvenýr si odnesou domů. Na výběr nabízíme:
- Truhlárna - výroba ptačího krmítka (min. 5 dětí, max. 10 dětí)
- Malý cukrář – v kavárně V Caffe na Statku Bernard zasvětíme děti do tajů cukrářské výroby - pod vedením zkušené cukrářky si z domácího těsta vyrobí sušenky s vybraným motivem (např. auto, ovečka, jednorožec apod.). V pravé peci se pak sušenky upečou dozlatova a na závěr si je zabalí do dárkového balení pro své nejbližší (počet dětí 6)
(Seznam Vámi vybraných dílen napište do poznámky v poptávkovém formuláři)
140 Kč 45 min
Pečení chlebových placek s výkladem
(Malý pekař)
Jak se naši předkové na statku stravovali? S oblibou si připravovali např. chlebové placky. U naší dobové pece se děti dozvědí, jak to celé probíhalo, a samy si přípravu a pečení placky vyzkoušejí. To vše samozřejmě pod dohledem a s poučeným komentářem. 60 Kč 40 min
Občerstvení Dětské menu - dětské menu v restauraci (nealko nápoj, polévka, hotovka). 140 Kč 40 min
Svačinový balíček (džusík, jablko, sušenka). 40 Kč 15 min
Malý divadelník Divadlem se lidé bavili už od pradávna – na zámku, na statku nebo v chaloupce. Vstupte do naší Herničky Kostičky a užijte si hodinu s divadélkem Šup Lup. Budete se nejen koukat, ale také sami tvořit, vymýšlet nebo předvádět. Lekce dramatické výchovy hravou a nenásilnou formou (min. 15 dětí) 145 Kč 60 min
Ražba mincí Děti budou na okamžik jako mistři pregéři a vyzkouší si vlastnoruční ražbu repliky mince, jež byla skutečným platidlem v dobách Českého království. Nebo si vyzkouší být jako mistr razič a vyrazí upomínkovou minci s vybraným motivem obrázku (výběr z několika motivů). Vlastnoručně vyrobený suvenýr si odnesou na památku.
(min. 18 dětí, maximální počet dětí je bez omezení, zvyšuje se pouze časová náročnost).
55 Kč 25 min
Hernička kostička (Malý stavitel) a Interaktivní skautská výstava Probuďte v našem království kostiček vlastní kreativitu! Vymýšlejte, tvořte, hrajte si. Všichni zkušení i začínající stavaři se s námi můžou vydat na cestu vlastní fantazií, až už máte raději široký vesmír nebo školu čar a kouzel v Bradavicích. Světoznámá stavebnice lego a spousta další zábavy tu čeká jen na vás!
Interaktivní skautská výstava aneb Skautem na vlastní kůži! Jak vypadá skautský tábor? Co dělají skauti na schůzkách a výpravách? A čím je vlastně skauting odlišný od jiných kroužků? Tradiční i neotřelé aktivity pro malé i velké, od uzlování přes houpavou kánoi až po tajuplný noční les s plápolajícím ohněm.
100 Kč 60 min

Cena

Cena za jednoho žáka: 0
Celková cena: 0
Čas prohlídky: -

Poptávka