------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Svatby > FAQ - nejčastější otázky

FAQ - nejčastější otázky

Co si mám připravit pro první kontakt se Statkem?

K prvnímu kontaktu nejideálněji slouží poptávkový formulář umístěný na našich webových stránkách. Vyplňte prosím požadované informace:

Plánovaný termín svatby; celkový přibližný počet hostů; svatební obřad na Statku ano či ne; svatební oběd ano či ne; večerní raut ano či ne; ubytování pro hosty ano či ne? Na základě těchto informací vám můžeme zaslat ukázkovou nabídku a společně pak doladíme termín. Dalším krokem je schůzka na Statku – prohlédneme si prostory a pokusíme se nabídku přizpůsobit vašim představám. Na maily reagujeme do jednoho týdne.

Mohu si tabuli připravit já i s výzdobou?

V rámci poplatku za tabuli jsme schopní vše nazdobit a připravit za vás, abyste si svatební den mohli naplno užít bez stresu. Náš personál umí i vyzdobit stodolu nebo hodovní síň podle Vašich představ. Někteří si i přes to chtějí výzdobu zařídit sami. Jde to, ale má to svá úskalí, která je dobré znát dopředu. V případě občerstvení pod venkovní stodolou, není možné připravovat svatební tabuli den předem. V případě občerstvení ve vnitřní hodovní síni je to možné, jen pokud předchozí den není jiná akce. Vše se tedy většinou připravuje v den svatby, 4 až 5 hodin před samotnou akcí. Pokud si i přes to chcete vše zařizovat sami, zajistěte si prosím dostatek „pomocníků“ i potřebných pomůcek. Každý má jiné představy a náš personál pár hodin před svatbou leckdy není schopen improvizovat na téma vysoce individuálních požadavků klientů.

Mohu se ráno před obřadem někde na Statku připravit?

Ano. Nejlepší je použít pokoje penzionu s veškerým komfortem, ale je zapotřebí pamatovat na to, že check-in do pokojů je až od 14 hodin. Pokud chcete mít pokoj k dispozici již od rána, doporučujeme si jeden pokoj zamluvit noc před svatbou.

Pokud nechcete ubytování vůbec, nabízíme pro tento účel k pronájmu školicí prostory, kde se platí hodinová sazba.

Budete chtít zálohu?

Po prohlídce Statku a upřesnění nabídky vystavíme zálohovou fakturu ve výši 7.000,- Kč. Po zaplacení se stává termín napevno zarezervovaný.

Mohu si na svatbu přinést vlastní jídlo a pití?

Ne. Jsme restaurace a živíme se vařením a prodejem nápojů. Pokud máte nějaké speciální přání ohledně nápojů, umíme to zařídit a poskytnout vám cenovou nabídku piva i lihovin, které běžně na nápojovém lístku nevedeme.

Výjimkou je svatební dort, popř. koláčky, ty si můžete přinést vlastní.

Do kdy může hrát DJ?

Jako všude jinde i u nás platí noční klid. Proto naše obsluha komunikuje s DJ a kapelami. Po 22. hodině se produkce ztlumí. Zábava dále pokračuje, avšak bez živých vstupů atd.

Jaká je přibližná cena svatby?

Celková cena za obřad, přípitek, slavnostní 3chodový oběd, večerní raut a večerní pití je přibližně 1.100,- - 1.700,- / 1 osoba.

Jaký nápojový lístek si na svatbu můžu sestavit?

Většina nastávajících nevěst a ženichů se obává, aby se pro ně večerní objednávání alkoholu nestalo noční můrou při placení. Proto si u nás můžete vybrat z více režimů nápojového lístku.

  1. Nejčastější varianta je: platíme veškeré nealko, pivo, víno. Tvrdý alkohol si hosté platí sami.
  2. Platíme nealko, pivo, víno a pár druhů tvrdého alkoholu (dle vašeho výběru).
  3. Tvrdý alkohol objednává jen ženich s nevěstou.
  4. Platíme vše z nápojového lístku.

Jak je to s házením rýže nebo lístků po obřadu?

Poslední dobou jsou módní svatební bublifuky, kdy na novomanžele v uličce nejsou házeny lístky ani rýže, ale „bombardují“ je malé bublinky. Pokud chcete i tak házet, tak prosím jen přírodní materiály.

Uzavírá se pro svatbu celý areál?

Celý areál pro svatbu uzavřít není možné. Na Statku fungují další provozy, které jsou otevřené stejně jako restaurace a vzájemně by se neměly rušit. Na svatbu máte vyčleněnou hodovní síň nebo stodolu, to je prostor jen pro vaše hosty.

Naopak vaši hosté s dětmi jistě rádi využijí naše expozice nebo řemeslné dílny, kde ratolesti umíme zabavit, aby si rodiče mohli svatbu také užít.

Proč v sezoně neděláte jen svatební obědy bez večerní party?

Jako každý podnik se potřebujeme uživit. Svatby na statku jsou populární, aproto se nám nevyplatí v sezoně (červen - září) dělat v pátek a sobotu jen svatební obědy. Dále také neděláme pod stodolou a v hodovní síni svatby pod 30 osob. Pokud máte menší svatbu a chcete jen oběd, tak Vám rádi uděláme svatební tabuli a oběd na restauraci.