------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Novinky > Vánoční trhy

Vánoční trhyDatum konání:
11.12.2016
Datum ukončení:
18.12.2016

 

11. 12. a 18. 12. od 11 do 18 hodin

 

Chcete zažít poklidnou idylu staročeských Vánoc? Máte už dost blikajících neonů, divokých čertů a importovaných vánočních rekvizit? Přijďte nasát staré časy našich babiček, kdy žily krásné vánoční tradice a lidé si dárky vlastnoručně vyráběli. Statek Bernard je místem, kde Vaše děti ucítí vůni dřeva, rozkrojí si jablíčko a ochutnají domácí perníčky.

 

Program:

 

Ježíškova dílna – hlavním bodem programu letošních Vánoc na Statku je velká Ježíškova dílna. Prvních 100 dětí získává výrobu zcela zdarma – vyrobte si vlastní svíčku nebo mýdlo, staňte se designéry nebo mistry truhlářskými. Dílna je pro Vás otevřená po celou dobu trvání trhů, naši řemeslníci jsou na Vás připraveni!

 

Bohatý řemeslný jarmark - keramika, svíce, mýdla, dekorační předměty, výrobky z textilu, dřeva, skla či kůže a spousta dalšího – nakupujte originální rukodělné dárky pod stromeček.

 

Peklo pro malé i velké hříšníky - pekelníci a nebeští vyslanci obsadili Peklo na Statku Bernard! Nezapomenutelný zážitek pro Vaše děti! Napojení na ježíškovskou poštu!

 

Oživené vánoční tradice a zvyklosti - na co naši předkové o Vánocích nikdy nezapomínali? Rozkrojíme si společně jablíčko, budeme věštit z litého vosku nebo si odkryjeme věštbu pod hrníčkem, budeme se líbat pod jmelím!

 

Výstava betlémů - děti z celého Karlovarského kraje soutěží o nejkrásnější vlastnoručně vyrobený betlém! Přijďte i Vy pomoci rozhodnout, který je ten skutečně nejpovedenější! Připravili jsme pro Vás unikátní výstavu betlémů, které na Statku Bernard shromažďujeme už mnoho let. Naše výstavní prostory jsou navíc kompletně zrekonstruované, přijďte se podívat.

 

Svařák, punč či jiné zimní speciality - ochutnejte tradiční české dobroty, od trdelníků přes domácí koláče až po vynikající klobásy z místního grilu.

 

Vystoupení hudebního uskupení Jen Tak – 11. 12. od 15:30 - zastavme se na chvíli v předvánočním čase a zaposlouchejme se do hudby, jak ji dělají sokolovští zpěváci.

 

Představení  - dětské divadlo neodmyslitelně patří k tradičním Vánočním trhům! Na Statku Bernard Vás letos potěší divadlo Pimprle z Karlových Varů – po obě neděle vždy od 14:00 hodin.

 

Zpívání pod vánočním stromem  - zazpívejme si společně pár vánočních koled pod vedením zkušených muzikantů.

 

Kapík a Zábavně-naučné centrum řeky Ohře - po celý den Vás bude rozpustilý maskot Statku Bernard lákat ke vstupu do Centra Ohře a také letos uvede slavnostní slosování velké celoroční soutěže Putování za odkazem Starého Bernarda (18. 12. ve 13:00)

 

Oba Vánoční trhy moderuje pan Radomír Voznica a paní Vendula Dolejší.

 

Pro velký úspěch jsme i letos pro Vás připravili originální fotosoutěž! Ctíte vánoční tradice? Už jste někdy dostali pusu pod jmelím? Přijďte se svým partnerem, partnerkou, kamarádem či kamarádkou, dcerou, synem, babičkou, snachou a nechejte se vyfotografovat pod naším speciálním líbacím jmelím. Fotky budou zveřejněny na našem facebooku a od 19. do 22. 12. bude probíhat velké hlasování. Vyhrává fotka s největším počtem lajků. Vítěz získává dva poukazy do restaurace na Statku Bernard, každý v hodnotě 400,- Kč! Soutěžte s námi! Přijeďte se líbat na Statek Bernard!

 

Speciální nabídkou letošních Vánočních trhů je možnost nechat si vyrobit hrníček nebo magnetku s vlastní fotografií přímo na místě. Chcete-li si takový osobitý suvenýr nebo dárek pod stromeček pořídit, přineste si s sebou na trhy své fotografie (v elektronické podobě na flashce nebo na CD). V naší kouzelné maringotce je během pár chvil převedeme na suvenýr dle Vašeho výběru.

 

DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ


Těšíme se na Vás!

 

PC079546.JPG PC079592.JPG PC079578.JPG
PC079589.JPG PC079569.JPG PC079555.JPG
PC087829.JPG PC087841.JPG PC087846.JPG