------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Breadcrumb navigation

Home > Stará struktura - nemazat > Home

 

Krátce o nás

Zprvu byly zemědělské pozemky těžebního podniku Britannia k obhospodařování pronajímány, ale po první světové válce se společnost chopila aktivně záměru vlastního zásobování potravinami.

Zemědělské hospodaření společnosti se soustřeďovalo do hospodářského dvora, který byl zajímavě vybudován v tradičním chebském stylu hrázděných staveb v sousedství zrušeného dolu Bernard roku 1922.

Stavebně sevřený komplex budov zahrnoval kromě obytných a správních objektů ještě stáje pro koně a dobytek, kůlny na stroje a nářadí, stodoly, mlékárnu a kurníky. Vedle statku stojící stodola je o 15 let starší než samotný statek, pochází z roku 1907.

Mimo klasicky pojatou činnost všestranného zemědělského hospodářství se širokou rostlinnou a živočišnou výrobou s převahou chovu skotu se statek společnosti Britannia také věnoval rekultivaci těžbou narušených a poškozených pozemků.

Plánované akce a novinky

24. 05. 2024
Přihlašte se v týmu do našeho Bernardského kvízu a porovnejte Vaše znalosti s ostatními. 
14. 02. 2024
Připojte se k nám v naší restauraci a kavárně na statku pro nezapomenutelné gastronomické zážitky tento únor!
Zobrazit všechny akce a novinky Statku Bernard

Reference našich zákazníků