------------------------------------------------ ------------------------------------------------ -----------------------------------------------

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Novinky > Festival řemesel

Festival řemeselDatum konání:
16.6.2018
Datum ukončení:
17.6.2018

Přijměte pozvání na Festival řemesel 2018 – 16. – 17. 6. 2018, vždy od 11 do 18 hodin

Hlavní atrakcí Festivalu je velkolepá ukázka řemeslné tvorby – sjedou se k nám řemeslníci z celého kraje a také z Německa, aby nám předvedli krásu tradiční rukodělné práce. Řemeslníkům můžete nakukovat pod ruce, ale u mnohých z nich si můžete práci také sami vyzkoušet. Na Festivalu budou k vidění například tato řemesla: truhlář, řezbář, platnéř, textilní tvorba, různé podoby výtvarné tvorby – jako je powertex nebo karikatura, design, výroba vonných svící a pekařství.

Čeká Vás nezaměnitelná atmosféra dobových jarmarků, příjemná muzika, exotické tance, flašinetářka, šermíři i divadélko pro děti.

Obdivovat můžete pojízdné muzeum dobové četnické stanice SOS Falknov nad Ohří. K vidění bude rovněž výstavka certifikovaných produktů Original product of Sokolovsko, vyhlásíme výsledky výtvarné soutěže pro děti MŠ a ZŠ Karlovarského kraje Fotokoláž pro Kapíka.

Akce se koná v rámci projektu „Tradiční řemesla v regionu Euregio Egrensis“ podpořeného z Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou Republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020. Projekt je podporován z prostředků Evropské unie a z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

FESTIVAL_2018.jpg